ozel-ders-profil

Merhaba.10 yılı aşkın süredir bir düzine ve 9-22 yaş arası öğrenciye ingilizce ve matematik dersleri verdim. Gerek 15 yıl boyunca aldığım yabancı dil eğitimi gerekse şu an bir Avrupa firmasında çalışmam yabancı dil konusunda yetkinliğimin; fen lisesi ve mühendislik eğitimim de matematikte yetkinliğimin kaynağıdır.Detaylı Özgeçmişim için Tıklayınız

Özel Ders ve Özel Öğretmen Nedir?

Günümüz Türkiye’sinde öğrencinin geleceğini adeta tayin eden ülke çapındaki sınavlar sebebiyle eğitimde eşitlik kavramı muazzam öneme ulaşmıştır. Özel bir kolejde, branşında uzman öğretmenlerce eğitilen, beslenmesi ve uyku düzeni planlı, sosyal aktivitelerden ve spordan geri kalmayan kişilerle rekabet etmek zorunda kalan öğrenciler eğer etüt, dershane veya özel ders seçeneklerinden birine yönelmezse bu yarışı kaybedeceğini, kaybetmezse de çok gerilerde kalacağını bilir. Bazen maddi sebeplerden bazen de manevi sorunlardan ötürü bir dönem derslerinden geri kalan öğrencilerse ancak alternatif yardımlar ile yaşıtlarına yetişebilir. İşte bu noktada özel ders ve özel öğretmen devreye girer.

etut

Tüm veya çoğu dersinde sadece soru çözmede sıkıntı yaşayan öğrenciler etüt merkezlerini;

dershane

Tüm veya çoğu dersinde hem bilgi eksiği olan hem de soru tekniği bilmeyenler dershaneyi;

ozeldersBir veya iki dersten sorun yaşayan öğrenciler ise özel dersi seçmelidir
Zira 1-2 derste eksiği olan öğrenciyi dershaneye yollayarak hem vaktini, hem enerjisini hem de çok lazım olacak sabrını tüketerek bu uzun maratonun sonunda usanmış bir halde kalmasına sebep olunabilir.

İLK DERS DAİMA ÜCRETSİZDİR.

matMATEMATİK

Matematik bir ders olmaktan ziyade bir düşünüş biçimidir. Bu sebepledir ki bazı öğrenciler ne kadar çalışsalar da zorlanmaktadırlar. Ülkemiz, Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Anketinde (PISA) 76 ülke arasında 41. sıradadır. Dolayısıyla öğrencime ders verirken sadece matematik değil ayrıca okuma alışkanlığına, beslenmesine ve yaşam tarzının kalitesine kadar dikkat ederim. Böylece yavaş ve emin adımlarla bir sayısalcı gibi düşünmesini sağlayarak dersinde başarılı olmasını temin ederim.

englishİNGİLİZCE

İngilizce ve genel olarak dil öğrenmek yaş ile beraber esnekliğini kaybeden zihin için zor olmasına rağmen aldığım 15 yıl eğitim ve öğrencilerim sayesinde sınava yönelik, okula destek veya iş hayatında kullanılmak üzere 3 farklı kategoride rahatlıkla ders verebilirim. Hafıza teknikleri ile kelime öğrenimini kolaylaştırıp; çeşitli medya materyalleri ile kulak dolgunluğu oluştururum.Son kademede ise öğrendiklerini gündelik hayata uygulamayı öğretip kısa sürede konuşma diline adapte olmasını sağlarım.

İLK DERS DAİMA ÜCRETSİZDİR.

DERSLERDE KULLANDIĞIM TEKNİKLER VE SÜREÇLER

Özel ders süreci şu şekildedir:

Aile ve Öğrenciyle Tanışma>>>İlk Değerlendirme>>>Ücretsiz İlk Ders>>>Seviye Tespit ve Mülakat>>>Son Değerlendirme

Tanışma aşamasında; dilerseniz kendi evinizde dilerseniz ortak bir yerde veya benim evimde bulunabiliriz.Tanışmanın ardından iki tarafın da kendini direkt olarak baskı altında hissetmemesi ve vakit kaybını engellemek için basit bir öndeğerlendirme yapılabilir. Akabinde, iki taraf için de olumluysa 2 derslik bir tanıtım dersi ve ardından seviye tespit sınavı yaparım. Bu sırada öğrenciyi daha yakından tanıyarak temel ihtiyaçlarını anlamaya başlarım. Nihai olarak öğrencinin eksiğine, haftalık ders saati ihtiyacına, seviyesine, kavrama gücüne ve kullanmam gereken efor miktarına göre bir ücret belirleyerek ders saatleri ve ödeme şekli konusunda anlaşırız.

İLK DERS DAİMA ÜCRETSİZDİR.

Ders anlatırken ise;

-Öğrencinin seviyesine göre anlatım biçimi seçme;
-Öğrencinin tüm yaşantısını kapsayacak ve en iyi kolejlerin kullandığı beslenme,ders,egzersiz ve sosyal aktivite planı hazırlama,
-Yaşına uygun kitap seçme ve bilgiye erişme yetisi kazandırma;
-Tatlı-sert bir yaklaşım sergileyerek sürekli ve verimli bir gelirimde tutma;
-Ders haricinde ise eposta yolu ile çözemediği soruları anında cevaplama;
-Günlük programı internet üzerinden ders olmadığı günler dahi takip etme ve gelişimini ölçerek kayıt altında tutma gibi pek çok konvansiyonel veya yenilikçi yaklaşımlarda bulunmaktayım.

Seviyeler
Ortaokul(TEOG)
Lise(YGS,LYS)
Üniversite(KPSS)
Lisansüstü(KPDS)

Ders Yerleri
Sapanca/Sakarya
İstanbul
Öğrenci Evi
Öğretmen Evi

Dersler
Matematik
Geometri
İngilizce
Okula Destek

İletişim
Tel: toky.co/Hasanaktas
bilgi@hasanaktas.com
www.hasanaktas.com

This is my bubble content.

İLK DERS DAİMA ÜCRETSİZDİR.